Zaujímavosti

Preč s kašľom a bolesťou hrdla

Kašeľ je zmysluplný mechanizmus, ktorý však za normálnych okolností nie je na čistenie dýchacích ciest potrebný.

Celý článok

Upchatý nos - nepríjemná súčasť prechladnutia

Nádcha je infekcia nosovej sliznice. Aby ste jej predchádzali, nespite vo vlhkých a studených miestnostiach a ovlažujte vzduch v miestnosti.

Celý článok

Antibiotiká - pomocníci i škodcovia

Niekedy sa stane, že nás imunita zradí. Ktorými antibiotikami z prírody si vieme pomôcť?

Celý článok

Zabojujte efektívne proti prechladnutiu

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť chrípke a prechladnutiu je prevencia a zaistenie správneho fungovania imunitného systému. Čo ak nás imunita zradí?

Celý článok

Strašiak jesene - prechladnutie a chrípka

Prechladnutie a chrípka sú často zamieňanými ochoreniami.

Chrípka však nie je obyčajné prechladnutie, ale vážne vírusové ochorenie, ktoré sa môže prehĺbiť do závažných zdravotných komplikácií. V prípade podozrenia na výskyt chrípky je vhodné navštíviť lekára a to hlavne u malých detí, starších a dlhodobo chorých ľudí.  

Celý článok

Bojovníci za imunitu

Imunite sme sa venovali v súvislosti s deťmi, jedlom i spánkom. Teraz Vám prinášame bojovníkov za imunitu z pohľadu vitamínov, minerálov a látok a prvkov.

Celý článok

Posilnite si imunitu - zmeňte svoj jedálniček.

Aj jedlom ovplyvňujeme svoje zdravie, nevynímajúc imunitu. Prispôsobte tomuto jesennému obdobiu svoje stravovanie a vrhnite sa na stravu, ktorá priamo, alebo nepriamo posilňuje imunitný systém.

Celý článok

Doporučenie Uradu verejneho zdravotníctva SR: Jeseň bez prechladnutia a chrípky.
Vyhnite sa chrípke a iným akútnym respiračným ochoreniam
Nechcete mať jeseň pokazenú nepríjemným kašľom a kýchaním? Pripravte si účinné zbrane proti vírusom a baktériám. Doprajte si každý deň vitamíny, aspoň pol hodinu venujte pohybu, dodržiavajte pitný režim, otužujte sa, pravidelne vetrajte doma i na pracovisku a často si umývajte ruky.
Celý článok

NOVINKA - Sébium Sensitive už aj u nás v lekárni.

Upokojuje, hydratuje a eliminuje prejavy podráždenej aknóznej pleti. Sébium Sensitive pôsobí aj proti dlhodobým problémom s pleťou a pomáha dosiahnuť upokojenú, odolnejšiu, príjemnejšiu a jemnejšiu pleť. Sébium Sensitive s obsahom InflaStopcomplexu upokojuje podráždenie a eliminuje zapálené a začervenané prejavy, aby nedochádzalo k tvorbe vyrážok

Celý článok

Vyspite sa k dobrej imunite.

Jednou z rád na dobrú imunitu je dostatočne dlhý a kvalitný spánok. Platí to u dospelých a pre deti dvojnásobne, najmä v období prichádzajúcej jesene a pribúdajúcich školských povinností po dlhých letných prázdninách.

Na čo nám je spánok a koľko ho potrebujeme?

Celý článok

« | 1 2 3 4 | »